Rzeczoznawca majątkowy Warszawa

Rzeczoznawca majątkowy zajmuje się określaniem wartości różnego rodzaju nieruchomości, a także wszelkich maszyn i urządzeń związanych z ową nieruchomością. Jeśli mieszkasz w stolicy, rzeczoznawca majątkowy Warszawa pomoże Ci sporządzić na piśmie opinię o wartości mieszkania bądź domu (czy też innego budynku) w formie operatu szacunkowego.

Dobrej klasy rzeczoznawca majątkowy jest niezbędny, jeśli odpowiednio chcemy wycenić naszą nieruchomość. Jeśli robimy wycenę na własną rękę łatwo się przeszacować, co może sprawić, że taniej sprzedamy naszą nieruchomość.

Rzeczoznawca majątkowy jest niezbędny w przypadku, gdy sprzedajemy nieruchomość, ale również w przypadku, gdy bierzemy na nią kredyt. Choć wydaje się to proste, bardzo łatwo można zgubić się w dżungli absurdalnych przepisów, a także wahających cen. Tym bardziej w czasach szalejącej inflacji.

Co ciekawe, biegłych sądowych z zakresu szacowania nieruchomości powołuje się (czy też ustanawia) spośród posiadających uprawnienia zawodowe w tym kierunku, a rzeczoznawca sądowy nie może odmówić pełnienia funkcji biegłego.

W Warszawie rynek mieszkań jest szczególnie specyficzny, dlatego warto udać się do odpowiedniej klasy rzeczoznawcy majątkowego, który odpowiednio wyceni dla nas nieruchomości. I nie tylko.